Szkoła pamięta

Nasze przedszkole włącza się w inicjatywę MEN  „Szkoła pamięta”,  która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym już wzeszłym roku. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Nasze starszaki już jutro odwiedzą miejsca pamięci naszych lokalnych „bohaterów” – ważnych dla naszej przedszkolnej okolicy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.